Home Featured Η Μπαρτσελόνα συνέτριψε την Αρμάνι Μιλάνο με 74-56 για τη Euroleague

Η Μπαρτσελόνα συνέτριψε την Αρμάνι Μιλάνο με 74-56 για τη Euroleague

0

Μετά από μία αναιμική εκκίνηση στη σεζόν, η Μπαρτσελόνα αρχίζει να συνέρχεται και πραγματοποιώντας την καλύτερη, εφετινή εμφάνισή της, συνέτριψε την Παρασκευή την Αρμάνι Μιλάνο με 74-56 στο «Palau Blaugrana» στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Euroleague, πιάνοντας τους Ιταλούς στη βαθμολογία στο 3-2.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο (21-21), η «Μπάρτσα» πάτησε… γκάζι στη δεύτερη περίοδο και δεν ξανακοίταξε πίσω της.

Παρά τη μεγάλη αστοχία των Καταλανών έξω απ’ τα 6,75μ. (3/21), ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους πήρε σκορ από 11 διαφορετικούς παίκτες του (μόνο ο Ντα Σίλβα δεν σκόραρε στα 10:48 που αγωνίστηκε), έχοντας ως κορυφαίο τον Τόμπεϊ με 13 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Ο Μπράντον Ντέιβις, κόντρα στην πρώην ομάδα του, προσπάθησε να διορθώσει ότι μπορούσε σε άμυνα και επίθεση με 18 πόντους και 6 ριμπάουντ, αλλά δεν πήρε βοήθεια από κανέναν άλλο παίκτη της Αρμάνι.

Τα δεκάλεπτα: 21-21, 43-29, 61-41, 74-56