X

FinancialNews App

Nine Bridge Media Ltd

GET - on the App Store

HomeΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΗ Ολλανδία στο Final-4 του UEFA Nations League, νίκη για Γαλλία που...

Η Ολλανδία στο Final-4 του UEFA Nations League, νίκη για Γαλλία που «ξεκόλλησε» από τη τελευταία θέση του Ομίλου, όλα τα αποτελέσματα

Η Ολλανδία κέρδισε την Πολωνία με 2-0 και εξασφάλισε από χθες την πρωτιά του 4ου ομίλου της League A του Nations League και συνεπώς το ένα από τα τέσσερα «εισιτήρια» για το Final-4 της διοργάνωσης.

Για τον 1ο Όμιλο της League A, η Γαλλία κέρδισε με 2-0 την Αυστρία έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της, ενώ η Κροατία κέρδισε με 2-1 τη Δανία και πλέον είναι με το ένα πόδι στο Final-4.

Στη League B ανέβηκε και μαθηματικά το Καζακστάν μετά τη νίκη του με 2-1 επί της Λευκορωσίας.

Συνοπτικά, τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του Nations League έχει ως ακολούθως:

League A

1ος όμιλος

Κροατία-Δανία         2-1

(49΄ Σόσα, 79΄ Μάγερ – 77΄ Έρικσεν)

Γαλλία-Αυστρία        2-0

(55΄ Μπαπέ, 64΄ Ζιρού)

2ος όμιλος

Τσεχία-Πορτογαλία    24/09

Ισπανία-Ελβετία      24/09

3ος όμιλος

Ιταλία-Αγγλία        23/09

Γερμανία-Ουγγαρία    23/09

4ος όμιλος

Πολωνία-Ολλανδία      0-2

(14΄ Γκάκπο, 60΄ Μπερχβάιν)

Βέλγιο-Ουαλία         2-1

(11΄ Ντε Μπτράιν, 37΄ Μπατσουαγί – 50΄ Μουρ)

League B

1ος όμιλος

Σκωτία-Ιρλανδία      24/09

Αρμενία-Ουκρανία     24/09

2ος όμιλος

Ισλανδία-Ρωσία*   Ματαιώθηκε

Ισραήλ-Αλβανία       24/09

*Η Ρωσία δεν θα μετάσχει στον 2ο όμιλο της League B και θα καταταγεί τέταρτη στο γκρουπ.

3ος όμιλος

Βοσνία-Μαυροβούνιο   23/09

Φινλανδία-Ρουμανία   23/09

4ος όμιλος

Σλοβενία-Νορβηγία    24/09

Σερβία-Σουηδία       24/09

League C

1ος όμιλος

Λιθουανία-Ν.Φαρόε     1-1

(41΄ Σλίβκα – 22΄ Αντρέασεν)

Τουρκία-Λουξεμβούργο  3-3

(16΄πεν. Ουντέρ, 39΄ Σανό, 87΄ Γιουκσέκ – 9΄ Μάρτινς, 37΄ Σινάνι, 69΄ Ροντρίγκες)

2ος όμιλος

Β. Ιρλανδία-Κόσοβο   24/09

Κύπρος-ΕΛΛΑΔΑ        24/09

3ος όμιλος

Καζακστάν-Λευκορωσία  2-1

(29΄ Γκαμπίσεφ, 79΄ Ζαϊνουντίνοφ – 45΄+3 Σαβίτσκι)

Σλοβακία-Αζερμπαϊτζάν 1-2

(90΄+3 πεν. Γίρκα – 44΄ Νταντάσοφ, 90΄+5 Χαγκβερντί)

4ος όμιλος

Γεωργία-Β.Μακεδονία  23/09

Βουλγαρία-Γιβραλτάρ  23/09

League D

1ος όμιλος

Λετονία-Μολδαβία      1-2

(55΄ Ικάουνιεκς – 26΄ Ρεβένκο, 45΄ Νικολαέσκου)

Λιχτενστάιν-Ανδόρα    0-2

(4΄ Ρόσας, 81΄ Τσέρβος)

2ος όμιλος

5η αγωνιστική

Εσθονία-Μάλτα        23/09

Πηγή:ΚΥΠΕ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ

browser view