Home Featured Ο Απόλλωνας επικράτησε 1-0 της Δόξας, με 0-1 έχασε η ΕΝΠ από την ΑΕΛ

Ο Απόλλωνας επικράτησε 1-0 της Δόξας, με 0-1 έχασε η ΕΝΠ από την ΑΕΛ

0

Με 1-0 επικράτησε ο Απόλλωνας της Δόξας Κατωκοπιάς, κάνοντας «ποδαρικό» στο Στάδιο «Αλφαμέγα». Στον δεύτερο αγώνα της 15ης αγωνιστικής για την πρώτη φάση του Πρωταθλήματος Cyta, η Ένωση Νέων Παραλιμνίου ηττήθηκε με 0-1 από την ΑΕΛ, στο “Τάσος Μάρκου”.

Με αυτογκόλ του Αντενόν, στην προσπάθειά του να αποκρούσει από τον Χαμάς στο 43ο λεπτό, η Δόξα ηττήθηκε με 1-0 από τον γηπεδούχο Απόλλωνα. Ο Απόλλωνας ανεβαίνει στους 25 βαθμούς, ενώ η Δόξα μένει στους 11.

Στο δεύτερο ματς της ημέρας,ο Μιραλάς έκανε το 0-1 για την ΑΕΛ, εκτελώντας πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Η ΑΕΛ ανεβαίνει στους 18 βαθμούς και η ΕΝΠ μένει στους 11, μαζί με τη Δόξα.

Η αγωνιστική συνεχίζεται την Παρασκευή με δύο αναμετρήσεις, με το ντέρμπι ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ομόνοια στη Λάρνακα να ξεχωρίζει, ενώ το ΑΠΟΕΛ αντιμετωπίζει το Σάββατο την Ανόρθωση στο ΓΣΠ.