X

FinancialNews App

Nine Bridge Media Ltd

GET - on the App Store

HomeΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΝίκη με χαρακτήρα πρωταθλητή για τον Άρη, σημαντική νίκη για ΑΕΚ, όλα...

Νίκη με χαρακτήρα πρωταθλητή για τον Άρη, σημαντική νίκη για ΑΕΚ, όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 7ης αγωνιστικής

Νίκη μεγάλης ομάδας που θα διεκδικήσει τον τίτλο πέτυχε χθες ο Άρης επί του πρωταθλητή Απόλλωνα.

Για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta, η ομάδα της ελαφριάς ταξιαρχίας επιβλήθηκε ως τυπικά φιλοξενούμενη των γαλάζιων με 3-0 και έδειξε χαρακτήρα πρωταθλητή, ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς, δύο βαθμούς πίσω από την Πάφο. Στην τρίτη θέση βρίσκεται η Απόλλωνας με 14 βαθμούς.

Κακόριν, Τζαβέ και Στεπίνσκι με πέναλτι πέτυχαν τα τέρματα των νικητών στο 75′, στο 89′ και στο 90′ αντίστοιχα.

Μεγάλη νίκη, ιδιαίτερα στο χρονικό σημείο που ήρθε, πέτυχε η ΑΕΚ επικρατώντας στην Αρένα του Ολυμπιακού με 4-2. Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο από αυτογκόλ του Καρτασιάν και γκολ του Τρισκόφσκι. Ο Ολυμπιακός, με τους Χέντρικς και Ψύχα ισοφάρισε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο (50′ και 56′), με την ΑΕΚ να φτάνει στη νίκη στις καθυστερήσεις με τους Λόπες και Τρισκόφσκι να σκοράρουν στον επιπρόσθετο χρόνο.

Χθες εξάλλου, δεν ολοκληρώθηκε ο αγώνας Ομόνοιας – Νέας Σαλαμίνας, καθώς διακόπηκε στο 66ο λεπτό λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου από τις καιρικές συνθήκες. Ο αγώνας θα συνεχιστεί την Τρίτη στις 19:00 από το σημείο διακοπής του. Η Νέα Σαλαμίνα την ώρα της διακοπής ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.